Brussels: Comisia europeana organizează 2 stageuri pe an

publicat la:2011-11-23

Comisia europeana organizează 2 stageuri pe an...fiecare e de 5 luni..plătite de UE studentului..în jur de la 600 - 1000 și ceva de euro lunar...aplică persoane din toată lumea...de ex. în februarie au aplicat 10 000 de persoane, dar au fost selecționați doar  600.

Aici găsești mai multă info

 

Inductive-Reasoning-Test1-Questions

Inductive-Reasoning-Test1-Solutions

Inductive-Reasoning-Test2-Questions

Inductive-Reasoning-Test2-Solutions

Psychometric-Success-Abstract-Reasoning

Succeding in Abstract reasoning tests:

test 1

test 2

test 3

test 4

Mai jos info în franceză:  

ex. de concurs EPSO

Les chiffres et les lettres

Numeric

Numeric verbal

rvncorrige

SitesQuizEurope_tcm25-8585

Tests des dominos

verbal_fr

How to pass the numerical reasoning MCQ:

PECAVVI.136157058

PECAVVI.136167171

PECAVVI.136174853

PECAVVI.136182825

PECAVVI.136190277

PECAVVI.136201649

SJT a methodology and 60 questions

Technique Verbal&Numerical reasoning

AD A6-A7 in the IT

AD-4-04_c_EN

AD-5-6-7-05_a_EN

AD17, 24-2004 V&N

AST B4 B5 in the IT

Copy of A-8-03_d_economics_all

EPSO - A-1-10-03

EPSO - A-11-03

EPSO - A-16-04

EPSO - A-18-04

EPSO - AST-7-05

EPSO - B-23-04

EPSO - C-1-10-03

EPSO - C-11-03

EPSO-A-11-03[1]. Test B, Audit

EPSO1

EPSO2

EPSO3

EPSO4

EPSOV1

EPSOV2

EPSOV3

EU10 internal competition tests complete

EU10 internal competition tests

sample tests for EU recruitment competitions

The Ever Changing Union

V&N set1 Com

Verbal num

ultimate.eu.test.book.2010

ultimate.eu.test.book.AST 2011

part 1 verbal reasoning methodolgy

part 2 numerical reasoning methodology

part 3 180 AST and AD tests

part 4 results and detailed explanations

Verbal and numerical reasoning - phil gaskell

VNR STRATEGY & APPROACH January 2009























Comentarii: 0
Crează cont nou

Am uitat parola

Retrimite e-mail-ul de activare